SESJA ZIMOWA. PORTRET KOBIECY.

„Szukam wokoło swojej bratniej duszy .
W tej ludzkiej beznamiętnej głuszy .
Tysiące istot przechodzi koło mnie .
Ja nie mogę spotkać podobnej do mnie !”

 

 

             Zawsze interesowała mnie psychologia i tymi słowami chcę nawiązać do relacji międzyludzkich. Do tego jak bardzo jesteśmy od siebie zależni i jak oddziałujemy wzajemnie na siebie. Czy to w domu z rodziną, czy w pracy, w szkole, nawet idąc do sklepu. Spotykamy różne osoby, jedne nas motywują, inne nas denerwują, są dla nas wsparciem lub my jesteśmy wsparciem dla nich. Czasem dopiero poznajemy nową osobę i już jej nie lubimy, a czasem wiemy że jest w niej coś co działa jak magnes, przy niej cały czas się śmiejemy, dobrze nam się rozmawia, czujemy się swobodnie. Wiemy że zagości w naszym życiu na dłużej.

              Są też osoby z którymi rozumiemy się bez słów, potrafimy jednocześnie powiedzieć to samo, zaśmiać się w tym samym czasie, kiedy o tej drugiej osobie pomyślimy, ona myśli w tym samym czasie o nas. To właśnie nasze bratnie dusze. Otaczajmy się tymi, przy których dobrze się czujemy, które nas motywują, potrafią wysłuchać, poprawić humor, przy których jesteśmy sobą. Mamy zawsze wybór. Ile ludzi na świecie, tyle charakterów i osobowości. Czasem jest trudniej, kiedy tą osobą której nie lubimy, która ciągnie nas w dół jest ktoś z rodziny, ktoś bliski. Ograniczmy jednak jak tylko bardzo możemy kontakt z nimi, odejdźmy. Życie mamy jedno więc żyjmy i cieszmy się nim w otoczeniu tych osób, które wyzwalają w nas dobre emocje i chcemy aby były przy nas. 🧡


           

„Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie.
Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw.
Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu.”
Paulo Coelho